Rośnie liczba wypadków na drodze

W Stanach Zjednoczonych pomoc drogowa od dziesięcioleci jest elementem bezpieczeństwa. Ale teraz sztuczna inteligencja jest wykorzystywana, aby ją ulepszyć.

W 2003 roku na drogach USA doszło do 790 000 wypadków. W 2016 r. liczba ta wzrosła do 1,37 mln – wzrost o 2% w ciągu zaledwie dziesięciu lat. Oznacza to, że ta statystyka będzie rosła z czasem i może mieć duży wpływ na życie i bezpieczeństwo ludzi, jeśli nie zostanie odpowiednio szybko rozwiązana.

Pomoc drogowa jest jedną z tych usług, w których ludzie są nadal potrzebni pomimo postępu technologicznego, ponieważ pracownicy pomocy drogowej musieliby wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby właściwie poradzić sobie z każdym napotkanym problemem. Dzięki asystentom pisania AI u boku pomoc drogowa będzie w stanie dostarczyć więcej

W Wielkiej Brytanii liczba wypadków drogowych wzrasta. Aby temu zaradzić, rząd zapewnia bezpłatną pomoc drogową.

Pomoc drogowa jest przykładem usługi, która może korzystać z asystentów AI, aby pomóc im świadczyć lepsze usługi swoim klientom.

Rząd Wielkiej Brytanii inwestuje w technologię sztucznej inteligencji, aby umożliwić tym usługom i innym inicjatywom rządowym poprawę i zwiększenie jakości świadczonych przez nie usług.

Wypadki są coraz częstsze i możliwe, że liczba wypadków będzie tylko rosła, gdy więcej samochodów wyjedzie na drogi. Aby pomóc w łagodzeniu wypadków drogowych, pojawiły się usługi pomocy drogowej, takie jak pomoc drogowa i usługi holowania.

Roadside Assistance zapewnia szereg usług, takich jak holowanie, wymiana opon, rozruch i dostarczanie paliwa. Jednak nie wszystkie usługi pomocy drogowej świadczą te usługi. Niektóre oferują jedynie pomoc drogową, taką jak kontrole bezpieczeństwa i wymiana opon.

Holowanie auta za pomocą drugiego auta na linie

Holowanie samochodu odbywa się zwykle za pomocą lawety. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie można skontaktować się z lawetą. Może to być spowodowane zablokowaniem samochodu lub awarią w pewnym momencie. Jeśli tak się stanie, może być konieczne odholowanie samochodu innym pojazdem na linie.

Kiedy nasz samochód zepsuł się podczas ruchu w godzinach szczytu, mieliśmy szczęście znaleźć kogoś, kto mógłby nam pomóc, holując nasz samochód swoim pojazdem na linie!

To jest przypadek holowania awaryjnego. Kiedy widzisz, że Twój samochód utknął na środku drogi i dowiadujesz się, że ktoś przed Tobą zepsuł się, nie ma nic złego w tym, że nie podejmujesz żadnego ryzyka i nie wzywasz pomocy drogowej.

Jest to funkcja bezpieczeństwa, która została zaprojektowana, aby pomóc w sytuacjach awaryjnych, takich jak awaria samochodu na autostradzie. Dzięki tej technice dwa samochody łączą się ze sobą za pomocą paska lub liny holowniczej, a następnie jeden holuje drugi w bezpieczny sposób.

Łatwo powiedzieć, że nie jest to codzienność, ponieważ wymagałoby to dwóch samochodów z dwoma kierowcami w każdym, ale mimo wszystko pozostaje to dobrą techniką ratującą życie.

W przypadku awarii ważne jest, aby kierowca zamienił samochód na lawetę. Aby to zrobić, powinni mieć przywiązaną linę między lawetą a swoim samochodem.

Drugi samochód będzie musiał jechać z mniej więcej taką samą prędkością jak pierwszy samochód. Najlepiej, jeśli podróżują równolegle, ale nie jest to konieczne. Powinny też być na dobrej drodze, aby żaden z nich nie jechał za szybko ani nie mógł jeździć w terenie.

W niektórych przypadkach może być konieczne wyjęcie liny z bagażnika i przymocowanie jej z kabla wciągarki bagażnika do kabla wciągarki innego pojazdu.