Polska wersja English version Deutsch Version
666 688 866
 1. Co zrobić, gdy rysuje się szyba przednia?

  Co zrobić, gdy rysuje się szyba przednia?

  Dobra widoczność na drodze jest podstawą bezpiecznej jazdy samochodem. Aż 94 procent wszystkich kierowców zdaje sobie sprawę z faktu, że stan przedniej szyby ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Jednak w praktyce wielu z kierowców zapomina o roli szyby w prowadzeniu samochodu. (więcej…)

 2. Jak napisać opis zdarzenia wypadku?

  Jak napisać opis zdarzenia wypadku?

  Opis zdarzenia wypadku to jeden z podstawowych dokumentów, sporządzanych przez poszkodowanego w celu uzyskania odszkodowania. O czym warto pamiętać, przygotowując to oświadczenie? (więcej…)

 3. Co oznaczają piszczące hamulce?

  Co oznaczają piszczące hamulce?

  Zazwyczaj, gdy słyszy się przeraźliwy pisk podczas hamowania, nasuwa się na myśl, że w samochodzie ślizgają się namoknięte paski. Tymczasem dźwięki z układu hamulcowego mogą oznaczać również inne niespodzianki. Mogą je wydawać zarówno klocki hamulcowe, tarcze oraz zaciski. Wynikać mogą z gorszej jakości mechanizmów, stopnia ich zużycia, przegrzania czy poważnego uszkodzenia. Warto więc wybrać się do serwisu już przy pierwszych piskach. (więcej…)

 4. Samochód miejsca nie wybiera – awaria na autostradzie

  Samochód miejsca nie wybiera – co zrobić, gdy awaria przydarzy się nam na autostradzie?

  Autostrady i drogi szybkiego ruchu to nie najlepsze miejsce na jakikolwiek postój, również ten, który spowodowany jest awarią samochodu. Takie sytuacje stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, a nieodpowiedzialne zachowanie kierowców może doprowadzić do wypadku. Podpowiemy jak się zachować w przypadku niechcianego postoju na autostradzie, lub „ekspresówce”. (więcej…)

 5. Jak się zachować gdy zdarzy się nam wypadek?

  Jak się zachować gdy zdarzy się nam wypadek?

  Uczestnictwo w ruchu drogowym wiąże się z pewnym ryzykiem. Mimo, że każdy kierowca doskonale zna zasady dotyczące prowadzenia pojazdów, a przynajmniej powinien je znać, do wypadków czy drobnych stłuczek dochodzi niestety bardzo często. Wystarczy chwila nieuwagi i zdarzenie drogowe może nas przykro zaskoczyć. Sprawdźmy, jak mamy się zachować, kiedy przydarzy nam się wypadek lub kolizja drogowa? (więcej…)

 6. Jak pozbyć się auta porzuconego na parkingu?

  Jak pozbyć się auta porzuconego na parkingu?

  Auta, od dłuższego czasu nie używane, są prawdziwą zmorą osiedli. W miastach, gdzie każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, taki zalegający miesiącami wrak, może mocno denerwować zarówno innych właścicieli pojazdów, którzy nie mają miejsca na zaparkowanie swoim samochodem, jak i zarządców dróg. Na szczęście auta takiego można się z parkingu pozbyć. A my podpowiadamy jak! (więcej…)

 7. Nie daj oszustowi wykorzystać twojego OC

  Nie daj oszustowi wykorzystać twojego OC

  Poniżej przedstawiamy sześć sytuacji, w których oszust może wykorzystać twoją naiwność. Nie od dziś wiadomo, że są osoby, które niemal “polują” na naiwnych i próbują naprawić swój samochód kosztem cudzego OC. I mimo, że są sprawcami kolizji, to winą bezczelnie obarczają kogoś innego. (więcej…)

 8. Czekasz na odszkodowanie z OC sprawcy? Nie daj się nabić w butelkę!

  Odszkodowanie z OC sprawcy

  Od lat wiadomo, że sprawa uzyskania odszkodowania nie jest tak do końca prosta. Mimo, że sprawca przyznał się do winy, mimo, że napisał doświadczenie, mimo, że złożyłeś wniosek o likwidację szkody w wymaganych terminach. Okazuje się, że ubezpieczyciele mają swoje triki, dzięki którym zaniżają należne poszkodowanemu odszkodowania, często działając na granicy prawa i wykorzystując nieświadomość ludzi. (więcej…)